Nahlásit týraní

Stali jste se svědkem zanedbání nebo týrání zvířat? Nevíte, jak dál postupovat? Vybrali jsme situace, se kterými se na nás lidé nejčastěji obrací a zpracovali návody, jak můžete postupovat. Pokud žádná uvedená situace neodpovídá té vaší, nahlašte nám týrání zvířat formulářem kliknutím na tlačítko "Jiná situace, nahlásit Obrazu". Budeme Vás kontaktovat a pokusíme se nalézt nejlepší postup, aby se nám povedlo situaci vyřešit.

Než začnete

Než situaci začnete řešit, snažte se předem zjistit a shrnout co nejvíce dostupných informací o pachateli, adrese, zvířeti a činu. Pokud je to možné, zkuste udělat alespoň nějaké fotky nebo pořídit video z místa činu. Každá informace může být důležitá k úspěšnému vyřešení situace. Uvádějte pouze pravdivé údaje.

Nejčastější situace

Hospodářské zvíře v nevhodných podmínkáchPes držený venku na řetězu nebo v kotciNález volně žijícího zvířeteOpuštěné zvířeJiná situace, nahlásit OBRAZu

Pokud žádná uvedená situace neodpovídá té Vaší, vyplňte formulář s informacemi o tomto případu kliknutím na Jiná situace, nahlásit Obrazu.

Pokud se jedná o akutní případ, kdy máte podezření na páchání trestného činu týrání zvířete podle trestního zákoníku, nebojte se okamžitě kontaktovat Policii České republiky na lince 158.