OSTATNÍ

HORKO

Teplé letní dny s sebou nesou mnohá rizika. Mezi ně patří i zavírání psů do aut během vysokých teplot. Když auto stojí na slunci, může být teplota uvnitř více než dvojnásobná oproti venkovní. Rozdílů mezi člověkem a psem je celá řada, ale během letních veder je zcela zásadní to, že se psi nepotí. Jejich schopnosti ochladit se jsou omezené, proto jim hrozí přehřátí ještě více než lidem.

OBRAZ se rozhodl na tento problém upozornit videoklipem, v němž se hlavní role ujala Patricie Solaříková, herečka známá ze seriálu Ulice a Ranč U Zelené sedmy. Na vlastní kůži zkusila, jaké to je, být zavřená v rozpáleném autě. Během patnácti minut v autě se teplota vyšplhala na 67 °C. Video získalo na Facebooku více než milion zhlédnutí.

BEZ RACHEJTLÍ

Noc ze Silvestra na Nový rok je pro zvířata jednou z nejhorších nocí v roce. Důvodem jsou hlasité silvestrovské oslavy. Zažívají stres, tíseň a zděšení. Domácí zvířata se mohou zaběhnout, zranit a v krajním případě i zahynout. Volně žijící živočichové propadají panice a přestávají spoléhat na své instinkty. Některá končí pod koly aut a ptáci třeba v drátech elektrického vedení.

V reakci na tento problém jsme spustili kampaň Bez rachejtlí, kde se snažíme propagovat alternativní způsob oslav Nového roku. Více informací najdete na webu Bezrachejtli.cz.

MNOŽÍRNY

V roce 2016 jsme zveřejnili záběry z dvou českých množíren, které byly široce medializovány. Následně jsme se zapojili do osvěty a začali apelovat, aby lidé nekupovali psy přes inzertní servery a namísto toho raději volili adopci z prověřených útulků.

K tématu jsme natočili i osvětové vánoční video, které získalo i svou německou, švýcarskou, dánskou a irskou verzi. Dohromady jej viděly téměř 2 miliony lidí.

CARE KONFERENCE

OBRAZ se v roce 2018 ujmul pořadatelství mezinárodní konference CARE (Conference for Animal Rights in Europe). Konference se konala 12. až 14. října 2018 v prostorách Autoklubu v Praze a navštívilo ji zhruba 400 lidí z celého světa. Na konferenci vystoupily přední osobnosti celosvětového hnutí na ochranu zvířat.

V roce 2019 pořádá CARE konferenci organizace Otwarte Klatki ve Varšavě. Více informací najdete na webu konference.

A co uděláte Vy?

CHCI LEPŠÍ SVĚT PRO ZVÍŘATA

    Zůstaňte v kontaktu a my Vám dáme vědět, kdykoli bude Váš hlas znovu potřeba.
    Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s Vašimi daty, najdete v tomto dokumentu.

    PŘISPĚJTE FINANČNĚ

    Váš dar pomůže vytvořit lepší budoucnost
    pro zvířata.