TK

Aktualizace: Zákon byl 11. března 2016 oficiálně podán s podpisy 50 poslanců. Sledujte náš Facebook a web, budeme Vás informovat o podrobnostech.

Dnešní den se zapíše jako den naděje pro zvířata na kožešinových farmách. Po sérii důkladných jednání a získávání podpory jsme vykročili na slibnou cestu spolupráce s českými politiky. Skupina více než 20 poslanců z šesti poslaneckých klubů dnes oznámila podání návrhu zákona, který by v České republice zcela zakázal kožešinové farmy.

„Chovat a usmrcovat zvířata primárně za účelem získávání kožešin je v 21. století těžko přijatelné. Nemluvě o tom, že podmínky držení naprosto neodpovídají etologii chovaných druhů. Druhy jako norek americký nebo liška polární nelze s úspěchem domestikovat. Vítám proto, že se v Poslanecké sněmovně utvořila silná koalice napříč politickým spektrem, která předkládaný návrh podpořila,“ řekl poslanec a předseda Výboru pro životní prostředí Robin Böhnisch (ČSSD).

Podle předkládané novely zákona na ochranu zvířat by měl být zakázán chov zvířat výhradně nebo primárně pro kožešiny. Existujícím farmám má být poskytnuto přechodné období až do konce roku 2018 a ministerstvo zemědělství bude navíc moci na základě vyhlášky poskytnout jednorázové finanční příspěvky ke zmírnění dopadů zákona pro končící chovatele.

Mezi předkladateli jsou známí politici napříč politickým spektrem, např. Miroslav Kalousek, Jeroným Tejc, Roman Sklenák, Martin Komárek či Jiří Dolejš.

Díky Vám a Vaší podpoře jsme se dostali tak daleko. Přesto je návrh zákona na začátku své legislativní cesty a nás čeká ještě spousta práce. Vydržte s námi, podpořte nás a společně to dokážeme!

Podepíšu petici za zákaz kožešinových farem

Již jsem podepsal, stanu se dárcem OBRAZu