Praha, 3. září 2019 – Punk-rocková kapela Rybičky 48 v čele s frontmanem Kubou Rybou v neděli vystoupí v rámci Kašpárkohraní na předpolí obory Hvězda. Skupina se rozhodla zapojit do evropské občanské iniciativy Konec doby klecové, která si klade za cíl ukončit utrpení hospodářských zvířat zavřených v klecích po celé EU.  Návštěvníci festivalu mohou na stánku kapely podepsat petici, a tak pomoct milionům zvířat ke svobodě.

Až do konce léta budete mít možnost v našem stánku podepsat petici proti klecovým chovům zvířat v Evropské unii. Pokud nás bude milion po celé EU, Evropská komise se tím bude muset zaobírat. Je potřeba milion podpisů do konce léta a už je jich přes 900 000,“ uvedla kapela na své facebookové stránce. „Vy, co si myslíte, že chov zvířat v klecích už není pro 21. století, tak podepište u našeho stánku nebo on-line na bezkleci.eu/rybicky48,“ dodává skupina.

Spolek OBRAZ – Obránci zvířat k podpoře iniciativy zveřejnil na svém facebookovém profilu nové video z českých velkochovů. Záběry zachycují ztrápená zvířata zavřená na malé ploše, kde se nemohou věnovat svým přirozeným potřebám. Telata uvězněná v boxech, kam se sotva vejdou. Prasata tísnící se v kotcích, kde se nemohou ani otočit. Hromada mrtvých selat ležící vedle vyčerpané prasnice a otrhané slepice namačkané jedna na druhé v malé drátěné kleci – i takový pohled se nabízí sledujícím.

 

Kontakt:

Ivo Krajc, koordinátor korporátních vztahů, PR koordinátor, telefon 792 291 651, e-mail: [email protected]

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace usilující o lepší společenskou ochranu zvířat. Vedeme kampaně zaměřené na prosazování systémových reforem. Naší první významnou iniciativou byla úspěšná kampaň za zákaz kožešinových farem. Nyní se věnujeme především kampani za legislativní zákaz klecových chovů slepic.

Odkaz na video k publikaci:

https://drive.google.com/file/d/1oF2ibMkwieBssR28W05ZzaCtuO7ST6-2/view?fbclid=IwAR0rCKoULgPlboIsqHDMfVhx_7W3v1sL0riC2g0cy9Ylrna5KHeS0EQ_1KM

Odkaz na publikované video na FB:

www.facebook.com/obrancizvirat/videos/674389089638759

Profil skupiny na stránce iniciativy Konec doby klecové:

https://bezkleci.eu/rybicky48

Odkaz na investigativní záběry z klecových chovů volně k publikaci:

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1N7DMsr_jUQN85FuKFAqtcRMsSgDm2gTb

Odkaz na fotogalerii z klecových chovů volně k publikaci:

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1_hcZ6Z-yx3J2Q7Dwab0qZIMEwXO3GF7S