Plumlov, 1. srpna 2019 – Punk-rocková kapela Rybičky 48 v čele s frontmanem Kubou Rybou v sobotu vystoupí na Plumlovské přehradě na pláži U Vrbiček. Skupina se rozhodla zapojit do evropské občanské iniciativy Konec doby klecové, která si klade za cíl ukončit utrpení hospodářských zvířat zavřených v klecích po celé EU.  Návštěvníci koncertu mohou na stánku kapely podepsat petici, a tak pomoct milionům zvířat ke svobodě.

Až do konce léta budete mít možnost v našem stánku podepsat petici proti klecovým chovům zvířat
v Evropské unii. Pokud nás bude milion po celé EU, Evropská komise se tím bude muset zaobírat. Je potřeba milion podpisů do konce léta a už je jich přes 900 000
,“ uvedla kapela na své Facebookové stránce. „Vy, co si myslíte, že chov zvířat v klecích už není pro 21. století, tak podepište u našeho stánku nebo on-line na bezkleci.eu/rybicky48,“ dodává skupina.

Kontakt:

Ivo Krajc, koordinátor korporátních vztahů, PR koordinátor, telefon 792 291 651, e-mail: [email protected]

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace usilující o lepší společenskou ochranu zvířat. Vedeme kampaně zaměřené na prosazování systémových reforem. Naší první významnou iniciativou byla úspěšná kampaň za zákaz kožešinových farem. Nyní se věnujeme především kampani za legislativní zákaz klecových chovů slepic.

Profil skupiny na stránce iniciativy Konec doby klecové:

https://bezkleci.eu/rybicky48

Odkaz na investigativní záběry z klecových chovů volně k publikaci:

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1N7DMsr_jUQN85FuKFAqtcRMsSgDm2gTb

 Odkaz na fotogalerii z klecových chovů volně k publikaci:

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1_hcZ6Z-yx3J2Q7Dwab0qZIMEwXO3GF7S