Všechno to dává obrovský smysl. Díky Vám roste význam a prestiž ochrany zvířat ve společnosti, díky Vám si politici čím dál tím víc uvědomují, že před utrpením zvířat nemohou zavírat oči. 

A díky Vám jsou i organizace na ochranu zvířat silnější a mohou si dovolit viditelnější kampaně a sebevědomější návrhy, které dokáží zvířata lépe chránit.

Když někdy zhruba před sedmi lety začínal vznikat OBRAZ, ochrana zvířat se nezdála být tématem, které by s Čechy dokázalo hnout. Sám si pamatuju na debaty, které jsem na toto téma tehdy vedl, a skepsi mnoha lidí k tomu, zda je vůbec reálně možné v Česku něco pro zvířata prosadit. Tato skepse se přirozeně odrážela i v sebevědomí organizací na ochranu zvířat.

Od té doby se i díky Vám mnoho změnilo. Úspěšné kampaně za zákaz kožešinových farem, zpřísnění trestů za týrání zvířat, zákaz klecí pro slepice i zákaz drezury divokých druhů zvířat dokázaly ve veřejném prostoru silně rezonovat. Ochrana zvířat se stala významným veřejným tématem, které politická scéna nemohla ignorovat.

Nic z toho by se nestalo bez Vás. 

Nebudeme si nic nalhávat – politici pro tyto návrhy nehlasovali ani tak kvůli argumentům, podkladům a studiím předkládaným organizacemi na ochranu zvířat. Hlasovali pro ně díky tlaku veřejnosti. Díky hlasům lidí, jako jste Vy. Lidí, kteří jejich práci a postoje sledují a na jejich základě se budou rozhodovat při příštích volbách.

Volím pro zvířata 2021

A právě ty nejdůležitější volby nás čekají už za několik týdnů. Nyní tak nastává ta nejlepší doba pro to, abychom politikům společně připomenuli, že ochranu zvířat musí brát vážně.

Již v minulosti organizace na ochranu zvířat oslovovaly jednotlivé kandidáty, aby zjistily jejich vztah k návrhům na zlepšení ochrany zvířat. Letos jsme se však toto předvolební dotazování rozhodli posunout na novou úroveň. Ve spolupráci s třemi dalšími organizacemi – Compassion in World Farming, Nesehnutí a Svoboda zvířat – spustíme příští týden nový projekt Volím pro zvířata.

A cíle jsou dva:

1) Stanoviska stran

Získat oficiální a jasná stanoviska všech kandidujících politických stran, politických hnutí a koalic, které mají šanci překročit pětiprocentní hranici k 12 reformním návrhům, které na základě konkrétní zahraniční inspirace dokáží významným způsobem posílit ochranu zvířat v Česku.

2) Veřejnost a voliči 

Zapojit do kampaně napříč republikou Vás i všechny další lidi, kteří se chtějí ve volbách rozhodovat i s ohledem na zvířata. 

 

Ať už volby dopadnou jakkoli, zvířata by se po nich měla mít lépe. Konec norování, konec doby klecové a třeba i větší podpora rostlinné stravy jsou zásadní změny, které se díky letošním volbám mohou stát. 

Proto je projekt Volím pro zvířata tak důležitý. 

A proto Vás v tuhle chvíli prosím o pomoc. 

S Vaší podporou bude zvířatům lépe

Pokud Vám to všechno dává smysl, tak je nyní čas konat. Organizace celého projektu stojí peníze. Proto se na Vás obracím s žádostí – přispějte prosím mimořádně na projekt Volím pro zvířata. 

Výroba webu, komunikační kampaň, kontaktování politiků a stran. To všechno stojí peníze a to všechno svým mimořádným darem umožníte. 

http://obrancizvirat.cz/darujte/ 

Postavte se za své hodnoty a přesvědčení ještě dnes. Váš dar umožní lepší svět pro zvířata u nás. Bez debat. Změna začíná dnes. Buďte prosím její součástí. 

 

Chci darovat

Zadejte částku pro svůj jednorázovýpravidelný dar

/Měsíčně Chci darovat pravidelně Chci darovat pouze jednorázově

Kontaktní údaje

Platební metoda

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s Vašimi daty, najdete v tomto dokumentu a v podmínkách portálu DARUJME.CZ, který pro zpracování darů využíváme. Budeme Vás informovat o tom, jak Vaše dary pomáhají.
Výše daru:
/ jednorázověpravidelně
Boj za práva zvířat má smysl. Stanu se dárcem a postavím se za své hodnoty a přesvědčení.