Stella je známá svým cruelty-free a eco-friendly pojetím módy
Britská návrhářka Stella McCartney v březnu tohoto roku uvedla novou kolekci syntetické kožešiny pro období podzim/zima 2015. Připojuje se tak k dalším eticky smýšlejícím návrhářům, kteří se snaží snížit utrpení zvířat v oděvním průmyslu a přitom jej neochudit o možnost volby materiálů.

Stella je známá svým cruelty-free a eco-friendly pojetím módy. Již v minulosti předvedla kolekce za použití umělé kůže či organické bavlny. Dokazuje tím módnímu průmyslu, že i eticky a soucitně se dá dosáhnout vysokého ohodnocení, a to nejen finančního.

„Cítím, že se věci daly do pohybu a nastal čas, kdy můžeme vytvářet látky, které vypadají jako skutečné kožešiny,“ prohlásila na své poslední módní přehlídce. Pro tuto kolekci byly vytvořeny speciální štítky s označením „Fur-free Fur“ (Nekožešinová kožešina), které překvapivě nejsou nikde schovány, ale našity na viditelném místě jako je zápěstí či límec.

Speciální štítky s označením „Fur-free Fur“ (Nekožešinová kožešina), které překvapivě nejsou nikde schovány, ale našity na viditelném místě jako je zápěstí či límec

Nejen Česká republika či Paříž usiluje o snížení utrpení zvířat. Při zahájení australského Fashion Week, který proběhl v dubnu, dobrovolníci z organizace PETA vzbudili pozornost svým protestem za omezení používání živočišných složek v módě. Mluvčí organizace Claire Fryer žádala vedení festivalu, aby během této události zakázali další propagaci kožešin. Jejich žádost byla bohužel zamítnuta.

Můžeme tedy doufat, že zvyšující se nátlak společnosti povede k celosvětovému snížení tohoto zbytečného utrpení.

Dobrovolníci z organizace PETA vzbudili pozornost svým protestem za omezení používání živočišných složek v módě

Zdroje:
The Guardian
Telegraph.co.uk
The Economic Times