Modelky pózovaly s mrtvou liškou

V úterý 19. května jsme na Staroměstském náměstí uspořádali módní přehlídku. Modelky a modelové předvedli výrobky z kožešin. Na červeném koberci procházeli kolem ženy ve smutečním, která v náručí držela lišku staženou z kůže. Módní průmysl se nám snaží ukázat pouze krásu a eleganci. Přehlídkou jsme chtěli odkrýt i odvrácenou tvář módy. Tvář, která je bezcitná a zůstává za ní odpad v podobě hromady mrtvých těl.

Přehlídka přitáhla velkou pozornost diváků i médií. TV Barrandov odvysílala reportáž v hlavních zprávách a zpravodajské servery zveřejnili několik fotoreportáží. Zájem médií jednoznačně koresponduje s výzkumem veřejného mínění, podle kterého 68% českých občanů podporuje zákaz chovu kožešinových zvířat.

„Každým rokem je v České republice přes deset tisíc lišek a norků zabito plynem nebo elektrickým proudem a následně staženo z kůže jen proto, aby se jejich zimní srst stala ozdobným límcem luxusních oděvů. Před svou násilnou smrtí prožijí tato divoká zvířata několik měsíců pekla v holých drátěných klecích,“ řekl předseda organizace OBRAZ – Obránci zvířat Marek Voršilka.

V České republice je v současné době registrováno 11 kožešinových farem. Před dvěma měsíci jsme zveřejnili video, které dokazuje, že na kožešinových farmách dochází k týrání už samotným chovem divokých zvířat. Přesto je stále toto kruté chování ke zvířatům legální.

Utrpení na farmách již nelze dále přehlížet. Podpořte naši kampaň proti chovu kožešinových zvířat a pomozte nám toto barbarství ukončit.

Další fotogalerie naleznete na naší facebookové stránce OBRAZ – obránci zvířat